گزارش جالب و حیرت انگیز از بازار مسکن در تهران

روز یکشنبه همین هفته فروش بیش از هفتاد واحد مسکونی با متراژ بالاتر از ۳۰۰ متر در راهنمای همشهری، (نیازمندی‌های صبح تهران)  آگهی شده بود.

این واحدهای مسکونی که غالبا در گرانترین مناطق تهران واقع شده‌اند، موقعیتی بسیار بیشتر از یک آپارتمان را دارا هستند. مشاعات خاص، چشم‌انداز ابدی، تعداد بالای پارکینگ‌های سندی، اتاق خواب‌های متعدد، سقف‌های بلند، دیزاین داخلی متفاوت، بالکن های بزرگ این واحدهای مسکونی هر به واحدهای سوپر لوکس بدل کرده است.

بررسی فایل های ارائه شده برای فروش نشان می‌دهد پایین‌ترین قیمت برای هر متر مربع از این واحدهای مسکونی در حدود ۲۵میلیون تومان و حداکثر در حدود ۸۰ میلیون تومان است. این واحدها اکثرا با تجهیزات کامل و به صورت مبله فروخته می شوند.

 قیمت هر متر مربع از این واحدها در حالی بین ۲۵ تا ۸۰ میلیون تومان است که متوسط قیمت خانه در تهران به ۹ میلیون تومان بنا بر اعلام بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی رسیده است.

این واحدها همواره مشتریان بسیار خاص دارند. مشتریانی که بتوانند برای خرید یک واحد مسکونی چند ده میلیارد تومان هزینه کنند همواره کم هستند از این رو این دسته از معاملات رونق چندانی ندارد.

جستجویی در فهرست آگهی های املاک لوکس نشان می دهد واحدی ۶۵۰ متری در خیابان فرشته با ۷۰ متر تراس و مبله شده، سقف هفت متری و هشت هزار متر مشاعات متری ۵۵ میلیون تومان قیمت خورده است. در عین حال واحدی مسکونی در همین خیابان، در ساختمانی نوساز و ۱۱ طبقه، دو واحدی به متراژی در همین حدود با شش اتاق خواب، سقف هفت متری، دید چهار جهت، روف گاردن و مشاعات و سالن بولینگ و ... متری ۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. این واحد آپارتمانی قیمتی برابر با ۴۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان دارد.

متریال خاص، ویوی ابدی، مشاعات و سالن های اجتماعات، چندین پارکینگ، اتاق خواب‌های متعدد، سونا و جکوزی داخل آپارتمان، آسانسورهای اختصاصی و ... از جمله ویژگی‌هایی است که مشاوران برای توضیح شرایط املاکی از این دست بدان استناد می‌کنند.مشاهده منبع

4 دی 1397 - 20:31

نظرات کاربران

امتیاز کل

کاربر مهمان

1398/1/28 - 15:36
االیه

کاربر مهمان

1398/1/28 - 15:36
االیه

ثبت نظر

امتیاز شما