کش و قوس جبران کاهش قدرت خرید و افزایش حق مسکن کارگران

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره نشست امروز شورای عالی کار گفت: در راستای راه اندازی سامانه جامع روابط  کار،کارفرمایان باید اطلاعات دادرسی خود را در سامانه ثبت کنند. امروز آیین نامه دادرسی الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحاتی انجام شد که فرار کارفرمایان را کاهش می دهد. همچنین سوءاستفاده از قانون کار را کاهش می دهد.

 وی ادامه داد: موضوع دوم بحث کاهش قدرت خرید کارگران بود که با توجه به اختلاف نظرهایی که وجود دارد به نتیجه نرسید. در مورد عدد و رقم افزایش حق مسکن هم به نتیجه نرسیدیم. چرا که برخی از کارفرمایان معتقد بودند که افزایش حق مسکن در بسته افزایش مزدی 98 مورد بررسی قرار گیرد که نمایندگان کارگران و دولت موافقت نکردند و معتقد بودند که می تواند افزایش حق مسکن در حال حاضر صورت گیرد.

 خدایی گفت: جلسه  امروز در مورد افزایش حق مسکن به نتیجه نرسید، مقرر شد جلسه بعدی شورای عالی کار اواخر هفته آینده مجدداً تشکیل شود. دستورجلسه آن هم افزایش حق مسکن و افزایش قدرت خرید کارگران باشد. ضمن اینکه مقرر شد جلسه محدود تری هم با نمایندگان کارگری و کارفرمایان و  دولت  فردا تشکیل شود و بعد از مشخص شدن نتیجه؛ عدد و رقم افزایش حق مسکن 98 در جلسه شورای عالی کار مطرح شود. نحوه راه اندازی سامانه جامع روابط کار نیز در جلسه فردا مورد بررسی قرار می گیرد.

 نماینده کارگران در شورای عالی کار بیان کرد: بحث جبران کاهش قدرت خرید کارگران در جلسه امروز هم مطرح شد. نمایندگان کارگران موضوعی مهمتر از کاهش قدرت خرید ندارند. ما به دنبال جبران قدرت خرید کارگران هستیم.


مشاهده منبع

23 دی 1397 - 20:22

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما