ودیعه مسکن نمایندگان قرض‌الحسنه است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان دریافتی برخی از نمایندگان به منظور تهیه مسکن به مدت چهار سال بوده و به صورت قرض‌الحسنه می باشد.

 

حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: اخیرا در فضای مجازی از صحبت‌های یکی از همکاران ما برداشت بدی شده و مجلس را مورد تاخت و تاز قرار داده است. به عده‌ای از همکاران ۲۰۰ میلیون تومان حق مسکن پرداخت شده است و عده‌ای فکر می کنند هر ماه این مبلغ پرداخت می‌شود.

 

وی در ادامه اظهار کرد: در صورتی که ۲۰۰ میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه و برای مدت ۴ سال به منظور رهن یا اجاره خانه به نمایندگان داده شده است، امروز برای اجاره ۱۰۰ متر خانه در محله‌های متوسط تهران بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیاز است لازم است هیات‌رئیسه در این خصوص شفاف‌سازی کند تا جای سوالی در ذهن مردم باقی نماند.

 

امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: مطلب شما بسیار درست است تعداد زیادی از همکاران ما نماینده شهرستان‌ها هستند و به مدت چهار سال قرار است در تهران ساکن شوند قبلا ودیعه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت قرض‌الحسنه به نماینده‌ها برای رهن یا اجاره خانه داده می شد اما امروز این مبلغ کاهش یافته و در این دوره ۲۰۰ میلیون تومان به بعضی از همکاران داده شده است که حتی خیلی از همکاران نتوانستند با این مبلغ خانه‌ای در اطراف مجلس که جزء مناطق متوسط تهران است پیدا کنند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: این مبلغ به صورت ودیعه و قرض‌الحسنه به تعدادی از نمایندگان داده شده و آنها آن را باز می‌گردانند، عده‌ای خواسته یا ناخواسته از باب دوستی یا دشمنی در جهت تخریب افکار عمومی نسبت به مجلس عمل می کنند از رسانه‌ها تقاضا داریم که انصاف داشته باشند.

 

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مبلغ دیگر در اختیار همکاران بابت هزینه دفاتر پرداخت می‌شود هر نماینده می‌تواند دو یا سه نفر را به عنوان کارمند در دفاتر شهرستان خود استخدام کند چرا که زمانی که نمایندگان در تهران هستند دفاتر آنها در شهرستان فعال است و باید به کارمندان خود حقوق بپردازد و اجاره دفاتر را بدهد. به حساب دفاتر نمایندگان ماهانه مبلغی واریز می شود اما عده ای این مبالغ را جزء حقوق نمایندگان می پندارند که اشتباه است در ابتدای هر دوره مجلس شاهد این مسائل هستیم.

 

قاضی‌زاده‌هاشمی افزود: براساس قانون، پست سازمانی نمایندگان معادل وزرا است اما کمتر از مدیرکل‌ها حقوق می‌گیرند و چه بسا نمایندگانی که زمانی که پستی را از سازمانی که در آن کار می کنند به مجلس انتقال می دهند حقوق آنها کمتر است.

مشاهده منبع

18 تیر 1399 - 18:14

برچسب ها

  • مسکن_مجلس
  • ودیعه_مسکن

نظرات کاربران

امتیاز کل

کاربر مهمان

1399/4/18 - 18:16
1

ثبت نظر

امتیاز شما