سهام عدالت ضامن وام اجاره مسکن می ‌شود

وزارت راه‌وشهرسازی به متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن این پیامک را ارسال کرده است: «جهت تکمیل ثبت نام وام ودیعه به سابت https: //tem.murd.ir مراجعه نمایید»

در اطلاعیه اولیه وام ودیعه مسکن در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه یکی از شروط دریافت این تسهیلات داشتن پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد نظر بود که طبق گفته معاون وزارت راه این شرط حذف شد، اما در پیامکی که برای متقاضیان ارسال شده است که اطلاعات خود را تکمیل کنند همچنان این شرط وجود دارد.

محمود محمودزاده، معاون وزارت راه در این خصوص گفت: این شرط به اشتباه در سامانه درج شده است و برای متفاضیان سابقه سکونت پنج ساله مدنظر نیست.

وی با بیان این که در طرح وام ودیعه مسکن دو میلیون و ۲۲۰ هزار نفر ثبت نام پیامکی کرده‌اند، افزود: ما در حال پالایش اطلاعات این افراد هستیم تا لیست نهایی مشخص شود و از فردا افراد تایید شده به سیستم بانکی معرفی می‌شوند تا کار‌های بانکی انجام شود و زودتر این کمک ودیعه را بگیرند.

معاون وزارت راه در خصوص ضمانت‌نامه‌ای که برای دریافت این تسهیلات درنظر گرفته شده، عنوان کرد: بانک مرکزی سعی کرده که این تسهیلات با شرایط آسانی با متقاضیان پرداخت شود؛ برای حقوق‌بگیران نامه کسر از حقوق و دارندگان سهام عدالت با استفاده از سهامشان می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند. برای کسانی هم که این دو را ندارد ساده‌ترین شرایط درنظر گرفته خواهد شد.

افتتاح مسکن ملی به کجا رسید؟

طبق گفته قبلی محمودزاده قرار بود اولین واحد‌های مسکن ملی ابتدا در فروردین ماه و سپس در تیر ماه امسال افتتاح شود، اما این کار هنوز انجام نشده است.

وزیر راه در هفته گذشته وعده داد که از این ماه پروژه‌های مسکن ملی در برخی استان‌ها که پیشرفت کامل داشته‌اند به مردم واگذار و کلید آن‌ها تحویل متقاضیان خواهد شد و سایر افرادی که ثبت نام کرده‌اند هم زمین تحویل می‌گیرند تا در قالب پروژه‌های کوچک به طور گروهی ساخت‌وساز انجام دهند.

محمودزاده در این خصوص گفت: ، چون برای افتتاح این پروژه نیاز هست که رئیس‌جمهور حضور داشته باشند، منتظر یک زمانی هستیم که امکان حضور ایشان باشد، در این باره هماهنگی‌های لازم انجام شده و احتمالا بعد از دهه محرم این پروژه افتتاح شود.

مشاهده منبع

19 مرداد 1399 - 20:56

برچسب ها

  • ضمانت_وام
  • سهام_عدالت
  • افتتاح_مسکن_ملی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما