حداکثر عمر واحدمسکونی مشمول دریافت سقف وام مسکن ۵ سال افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه  بانک مسکن گفت: در  بانک مسکن حسابی به نام "حساب ممتاز" وجود دارد که اوراق تسهیلات آن در بازار فرابورس داد و ستد می‌شود و افراد با خرید اوراق می‌توانند با ارایه به بانک از تسهیلات  بانک مسکن استفاده کنند.
وی ادامه داد: سقف انفرادی تسهیلات اوراق مسکن در شهر تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان، سقف زوجین نیز در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون تومان و سایر شهر‌ها ۶۰ میلیون تومان است.
مرادی افزود: در گذشته اوراق تسهیلات مسکن به خانه‌هایی با قدمت کمتر از ۲۰ سال تعلق می‌گرفت که طی بخشنامه جدید و در جهت اسانتر شدن شرایط برای خانه دار کردن اقشار جامعه این زمان به ۲۵ سال رسید یعنی برای دریافت اوراق تسهیلات مسکن قدمت یک ملک از زمان صدور پروانه‌های ساختمانی می‌تواند تا ۲۵ سال باشد تا بتواند سقف تسهیلات را دریافت کند.
مدیر امور طرح و برنامه  بانک مسکن ادامه داد: خانه‌هایی با قدمت ۳۰ سال نیز در شهر تهران ۴۵ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۳۵ میلیون تومان می‌توانند از اوراق تسهیلات استفاده کنند.
وی بیان کرد: هر برگ اوراق تسهیلات مسکن ۵۰۰ هزار تومان است و تا امروز قیمت هر برگ آن ۳۷ هزار تومان می‌باشد بطور مثال فردی که قصد خرید یک واحد اپارتمان دارد برای دریافت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی باید ۱۲۰ برگ اوراق به قیمت حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری کند.
وی بیان کرد: سود این اوراق ۱۷.۵ درصد است و اگر ملک در بافت فرسوده باشد سود اوراق ۱۶ درصد خواهد بود.
افرادی که قصد خرید ملک را دارند یا باید حساب سپرده ممتاز  بانک مسکن داشته باشند یا اینکه این اوراق را از فرد دیگری در کارگزاری‌ها خریداری کنند، اوراق تسهیلات مسکن که  بانک مسکن منتشر می‌کند پیشتر در شعب  بانک مسکن معامله می‌شد، اما اکنون این اوراق قابل معامله در فرابورس هم است این اوراق به صورت برگ‌های ۵ میلیون ریالی است و قیمت هر برگ اوراق را شرایط خرید و فروش بازار تعیین می‌کند.

مشاهده منبع

15 مهر 1398 - 20:43

برچسب ها

  • وام_مسکن
  • آپارتمان_وامدار
  • املاک_شرق_تهران

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما