برگزاری نشست شورای عالی کار برای بررسی حق مسکن کارگران

ه گزارش خبرنگار اقتصادی  ، 17اردیبهشت ماه 99 ، محمد شریعتمداری،وزیرکار در حاشیه "سی و یکمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحد‌های نمونه" با اشاره به ترکیب سه جانبه شورای عالی کار در امر تعیین دستمزد بیان کرد: این شورا که مرجع تصمیم گیری درباره تعیین دستمزد محسوب می‌شود متشکل از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت است؛ موضوع تعیین دستمزد همچنان در شورای عالی کار امکان بحث و بررسی را دارد.

*حق مسکن از مؤلفه‌های مزدی است 

شریعتمداری همچنین درباره تامین حق مسکن موردنیاز جامعه کارگری نیز اظهار کرد: حق مسکن یکی از مؤلفه‌های مزدی است که با همکاری کارفرمایان در جلسه شورای عالی کار بررسی و قرار شد پیشنهاد اولیه را به هیئت وزیران تقدیم کنیم. امیدواریم این مسئله بتواند تصمیمات فعلی را به تصمیمات جامعه کارگری کشور نزدیک کند.

حالا  حامد شمس ، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  از برگزاری نشست شورای عالی کار به منظور بررسی مولفه های مزدی حق مسکن خبر داد و  گفت: نشست شورای عالی کار، قرار است روز چهارشنبه 24 اردیبهشت ساعت 16 تشکیل شود تا در یک بررسی سه جانبه در این باره تصمیم گیری و نتیجه به هیات وزیران منعکس شود. 

کمک هزینه مسکن کارگران در حال حاضر یک میلیون ریال است.

مشاهده منبع

20 اردیبهشت 1399 - 20:32

برچسب ها

  • حق_مسکن_کارگران
  • مزایای_حقوق

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما